AJ NA SPLÁTKY CEZ QUATRO

Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu aa-nabytok.sk


»
Rozkladacie a rozťahovacie sedacie súpravy, sedačky, pohovky

Pri výbere sedacej súpravy alebo pohovky je určite rozhodujúcim faktorom fakt, či sedacia súprava je rozkladacia alebo nerozkladacia. Ďalším plusom pri výbere pohovky alebo sedačky  je, ak má sedacia súprava aj úložný priestor. Častokrát zákazníci vyžadujú aj funkciu rozkladania a aj úložný priestor.

Rozkladacie sedacie súpravy alebo pohovky sú veľmi užitočné. Počas dňa ich môžme využívať ako bežné sedačky a večer sa zmenia na pohodlnú posteľ aj na každodenné spanie.

Sedacia súprava alebo pohovka sa môže rozkladať viacerými spôsobmi. Možné spôsoby rozkladania sedačiek alebo pohoviek Vám vysvetlíme na týchto ilustračných obrázkoch.

 

- ako je možné vidieť na obrázku, princípom tohto typu rozkladanie je vysunutie spodnej časti (vozíka), z ktorej sa pomocou výklopného systému vysuvnie do výšky sedenia sedacej súpravy matrac, ktorý vytvorí spaciu plochu.

 

 

- spôsob rozkladania u tejto sedacej súpravy je tzv. klasický spôsob. Vysúva sa celá sedacia časť sedacej súpravy, na ktorej je matrac zložený. Matrac sa pri úplnom roztiahnutí otvorí. U tohto typu rozkladania je aj menší úložný priestor.

 

 

- tento systém vyklápania sa používa len u 3-kresiel, kde výrobca určuje smer spania kolmo na dĺžku 3-kresla. Tento systém je z tých pevnejších, ale zriedkavo používaných.

 

 

 


- u tejto rohovej pohovky vhodnej na každodenné spanie sa sedacia časť vysunie, operadlová časť sa sklopí, čím vznikne spacia plocha. Úložný priestor je pod výsuvnou časťou pohovky.


YmMzOT