»
Najnovšie trendy v bývaní

Ak chcete mať interiér zariadení podľa najnovších trendov, maľba na stenách by mala byť vo svetlejších odtieňoch. Pri maľbe radšej voľte neutrálne farby ako biela, svetlo sivá, svetlo hnedá, či béžová. U čalúneného nábytku je vhodné voliť radšej látky jednofarebné, kde si viete doplnkami napr. vankúšmi docieliť najnovšie, najmodernejšie trendy. Takýto interiér je potom veľmi ľahko premeniť opäť do nového módneho trendu. Stačí vymeniť doplnky, látky, ktorými sú očalúnené napr. aj vankúše, závesy, či záclony. Nebudete nútení vynaložiť veľké množstvo finančných prostriedkov na prestavbu interiéru do najnovších bytových trendov.

Nie je dôležité, aké sú najnovšie trendy. Dôležité je, aby ste sa v takomto interiéri cítíli príjemne nielen Vy, ale celá Vaša rodina.

Ako vlastne zariadiť interiér, aby ste boli trendy? Do popredia sa dostávajú prvky industriálneho, minimalistického štýlu, či vidieckeho provensálskeho štýlu.

Momentálne prevláda názor, čím menej,  tým viac! Minimalizmus v obývačke je in. Obývacie zostavy, ktoré zakrývali celú šírku steny, sú už dávno preč. Čo najmenej prvkov obývačke, má aj svoje negatíva. Nedostatok úložného priestoru v obývačke budeme musieť vyriešiť v inej časti bytu, napr. v spálni alebo predsieni. V spálňach a chodbách momentálne dominujú vstavané skrine až po strop, hlavne kvôli dostatku úložného priestoru, ktorý v moderných obývačkách tak chýba.

Ak chcete byť in, do obývačky si zvoľte hlavne nízky televízny stolík samostatne stojaci alebo závesný. Maximálne ešte polica na stenu. Konferenčný stolík častokrát už  nebýva v strede miestnosti, pred sedačkou. Býva umiestnený bokom, pri nektorej voľnej stene miestnosti.

Dominantnú úlohu v moderných interiéroch zohráva sedačka. Kedysi dávnejšie boli najpredávanejšie rovné sedačky v zostavách 3+1+1 alebo 3+2+1. Momentálne veľké sedačky v tvare písmena U, ktoré zaberú celú obývačku, sú najpredávanejšie a výrobcami najviac ponúkané. V takejto rýchlej a uponáhľanej dobe si na takejto obrovskej sedačke oddýche celá rodina. Na veľkej sedačke si vychutnáte večerné chvíľe pohody pokope celá rodina.

Minimalizmus vyhráva aj v poťahovej látke sedačiek. Svetlé, béžové, krémové, pieskové odtiene sú momentálne tie najvhodnejšie na výber poťahu na sedačke. Samozrejme, záleží od typu štýle, do akého si chcete interiér zariadiť. Ešte stále sa dostávajú do popriedia aj sedačky v tyrkysovej farbe. Sedačka je v súčasnosti najdominantnejším prvkom obývačky. Takisto leňošky do obývačky ponúkajú výrobcovia v trendy tyrkysovej látke.

Kreslá, ušiaky s látkou napr. patchwork do obývačky sa hodia do vidieckeho provensálskeho štýlu. Kreslá vo svetlo ružovej, béžovej, či krémovej  farbe s ľahkým motívom napr. motýľov, či kvietkov.

Či už zvoliť masívny nábytkok alebo nábytok "len" z drevotriesky, to už je na Vás. Masívny nábytok je však ťažšie meniť do modernejších trendov. Lacnejší ostrohranný nábytok z drevotrieskovej dosky je dostupnejší a ľahšie ho vymeníte.

Ak sa chcete častejšie prispôsobovať najnovším módnym trendom, voľte radšej lacnejší nábytok, nábytok z lacnejších materiálov, ktorý Vám takisto poslúži, ako nábytok z masívneho dreva.

Nie každý podlieha najnovším trendom, nie každá peňaženka zvládne meniť interiér bytu, či domu do najnovších módnych trendov. A nie každý po tom aj túži. Hlavne, že sa doma cítime príjemne, nech už je náš interiér zariadený akokoľvek.

www.aa-nabytok.sk - eshop s nábytkom aj na splátky. DOPRAVA ZDARMA!

MWJjO