E-shop


»
Ako si správne vybrať poťahovú látku na sedaciu súpravu, sedačku, pohovku, váľandu, kreslo, manželskú posteľ, rohovú lavicu či leňošku

Poťahovými látkami sa očalúňujú rôzne druhy nábytku. Sú vhodné na stoličky, kreslá a sedacie súpravy, váľandy, pohovky, manželské postele, rohové lavice či leňošky. V súčasnosti je na trhu široká škála poťahových látok - koža, ekokoža, teflón, mikroplyš, mikrofáza, šenil...

Koža je prírodný materiál s jedinečnými vlastnosťami a štruktúrou. Negatívne na ňu pôsobí vysoká teplota, suchý vzduch a silné slnečné žiarenie - koža stráca mäkkosť a pružnosť. Dnes sú v ponuke rôzne dezény a typy kože v širokej palete farieb. Nábytok čalúnený kožou pôsobí luxusne, exkluzívne. Je najvhodnejším materiálom do domácnosti, kde je alergik. Prach sa neusádza v jej vnútornej štruktúre ako pri iných textíliách. Koža pri správnej starostilivosti má veľmi dlhú životnosť.

Pod ekokožou sa skrýva syntetický materiál s povrchovou vrstvou polyuretánu. V porovnaní s pravou kožou má kratšiu životnosť. Ekokoža nie je však založená na prírodnom princípe. Vzniká nanášaním polyuretánu na podkladový materiál. Ekokoža vyniká svojimi úžitkovými vlastnosťami. Ekokoža je odolná proti oderu, stálofarebná, je dostatočne pevná, ľahko sa udržuje a je obojstranné priedušná. Je cenovo dostupnejšia ako koža. Vyrába sa v rôznych prevedeniach a odtieňoch.

Poťahová látka s teflónovou úpravou patrí v súčasnosti k najpopulárnejším aj najpredávanejším poťahovým látkam. Je to jednofarebná poťahová látka. Teflónový poťah má krátky vlas, ktorý mení vzhľad látky v závislosti od smeru vlasu. Ak majú všetky vlasy rovnaký smer, látka pôsobí jednofarebne, ak však nejaká časť vlasov zmení smer, na látke vznikne menší farebný rozdiel. Teflón je veľmi príjemný materiál na dotyk. Sedacie súpravy, pohovky..., ktoré sú očalúnené v tomto type, látky sú odolné voči oderu, neprepúšťajú vodu ani mastnotu. Sedacie súpravy sú ľahko udržiavateľné a odpudzujú prach, čo ocenia najmä alergici. Látky s teflónovou úpravou sa vyrábajú vo viacerých farebných prevedeniach (kiwi, pistácia, cyklamén, ružová, fialová...). Údržba poťahovej látky je veľmi jednoduchá, stačí nečistotu pretrieť handričkou navlhčenou v čistej vode. Pri väčších špinách siahnime po prípravkoch určených na čistenie látkok s teflónovou úpravou

Sedacie súpravy v tvare písmena U doplňte o kreslo, či leňošku

Sedacia súprava je neodmysliteľnou súčasťou každého obývacieho priestoru. Každý človek má však vlastnú predstavu o svojej sedačke. Niekto však môže byť limitovaný veľkosťou svojej obývačky. Iný je limitovaný cenou.

Ak preferujete 3-kreslo alebo 3-sed či už pevný alebo rozťahovací, môžete ho doplniť o kreslo, taburetku či leňošku. Leňošky či lehátka do interiéru sú úplnými novinkami. Vyrábajú sa v prevedeniach ako látka v kombinácii s ekokožou alebo sú v ponuke v prevedení ekokoža. Leňoška môže byť v bielej, krémovej, čiernej, zelenej či červenej ekokoži.

Kreslo k 3-sedačke môže byť televízne, relaxačné, polohovacie aj s masážnou funkciou. Kreslo môže byť aj s podnožkou.

Rohové sedacie súpravy vyžadujú viac priestoru v interiéri. Rohové sedacie súpravy sa vyrábajú v rôznych tvaroch a čalúneniach. Môžu byť očalúnené v ekokoži, koženke, látke typu alkantara, altara, nubuk (teflónová úprava látky), v šenile... Rohové sedacie súpravy môžu byť pevné aj rozkladacie.  Niektoré sú na kovových nožičkách. V súčasnosti sú v ponuke aj sedacie súpravy s polohovateľnými záhlavníkmi pre pohodlnejšie sedenie. Niektoré rohové sedačky majú aj polohovateľné podrúčky.

Sedacie súpravy v tvare "U" sú v súčasnosti najviac vyhľadávané zákazníkmi. Sedačky do tvaru "U" ponúkajú dostatok miesta na sedenie aj pre relax. Sedacie súpravy sú väčšinou rozkladacie. Najviac sa zákazníkom páči sedacia súprava Chiara, Estelle, Flo bis.

MGMzZjc3